ładuję...

Forum dla mam

-

TEMAT: Dziecko u dentysty/ dentysta.

  #248584
Z pielęgnacją zębów u dziecka nie ma co czekać. Zęby naszych pociech są bardzo ważne.
  #300785
"Ci od dzieci" mają zazwyczaj większe doświadczenie, więcej cierpliwości i lepsze podejście wynikające z praktyki, dla niektórych maluchów gabinet to przerażające,dziwne i obce miejsce i niekiedy chodzi się po kilka razy żeby maluch najpierw się z miejscem oswoił ,potem z lekarzem, no i dopiero przechodzimy do rzeczy, u nas była mega próchnica w jedyneczce, co było przy naszych wcześniejszych operacjach nieuniknione , także musieliśmy zalapisować i teraz będzie czarno biały ząbek - aczkolwiek lepsze to niż próchnica i jego brak, lepiej iść i wiedzieć na pewno, że jest ok (Maju , ale buszujesz po forum )
  #329675
też jestem tego zdania mój synek ma 14 miesięcy i już myje swoje ząbki szczoteczką
  #338983
Mojej dwójce już od najmłodszych chwil życia używałam miękkiej szczoteczki.
  #339005
Dziecko powinno być uczone od najmłodszych, że trzeba dbać o zęby i jamę ustną. I ta nauka tak naprawdę zaczyna się od urodzenia, kiedy jeszcze przed pojawieniem się pierwszych ząbków, rodzice przemywają dziąsła wilgotną pieluszką. Jest to nawet opisane przeze lekarza na Portalu Zdrowia Dziecka. Wrzucam cytat
Zdrowe zęby to nie tylko uroda i dobre samopoczucie małego człowieka, lecz także zdrowie całego organizmu. Aby uniknąć próchnicy, o zęby należy dbać zanim się jeszcze pojawią. Najpierw, delikatnie pielęgnować dziąsła i wnętrze jamy ustnej. U niemowląt, którym ząbki zaczynają się wyżynać i korony są niewielkie, warto stosować szczoteczki silikonowe lub gumowe, nakładane na palec. Służą one do czyszczenia zębów w początkowym stadium. Takimi szczoteczkami nie spowodujemy na pewno żadnego urazu zęba, ani dziąsła. Pierwszą „prawdziwą” szczoteczkę należy wprowadzić około 12 miesiąca życia, kiedy jest już więcej zębów i korony są lepiej wykształcone.
Login/Użytkownik
Hasło
Powtórz hasło

Imię
Adres e-mail
Kraj
Kod pocztowy
Miejscowość
Twoja data urodzenia
Imię swojej pociechy
Data urodzenia dziecka


Wpisz adres e-mail podany przy rejestracji:

Wpisz adres e-mail podany przy rejestracji:
 
Universal Media informuje, że serwis www.Mamusie.Net wykorzystuje pliki cookies zgodnie z Polityką Prywatności.

Jeśli nie chcesz, by tak infomacja nie pojawiała się więcej, kliknij [akceptuję Politykę Prywatności i pliki cookies].

Brak dostępu do wybranej części serwisu.

Login
Hasło
pamiętaj
Rejestracja w serwisie