Warto wiedzieć
Galeria dzieci
Forum
Rozwój noworodka
Rozwój niemowlaka

Ostatnio na Forum3 miesiąc - 2 tydzień rozwoju dziecka


Rozwój dziecka w 3 miesiącu, 2 tygodniu życia

Maluszek z pewnością energicznie porusza rękami i kopie nóżkami. Stawy biodrowe i kolanowe stają się bardziej elastyczne, a wymachy rąk i kopniaki  coraz silniejsze.

Twoje dziecko może także chwytać własne ręce oraz otwierać i zamykać dłonie. Zachęcaj je do wspólnej zabawy poprzez koordynację wzrokowo-ruchową. Sprawdź, czy będzie chciało chwycić zabawkę, którą mu podsuniesz.

Dzieci uwielbiają być dotykane. Tak naprawdę dotyk jest kluczowym elementem ich rozwoju. Wszystko czego dotyka skóra dziecka, pomaga mu uspokoić się. Dotyk często jest pocieszeniem, gdy jest zdenerwowane oraz  ukojeniem, kiedy jest rozdrażnione.

Możesz pomóc dziecku w rozwoju jego zmysłu dotyku poprzez zabawki wykonane z różnych materiałów i o różnej teksturze, takich jak sztuczne futro, filc, frota. Twoje dziecko prawdopodobnie wszystko wkłada do buzi, dlatego starannie wybieraj przedmioty, które są w zasięgu jego ręki. Nie pozostawiaj go samego z czymś, co mogłoby utkwić mu w buzi i spowodować zakrztuszenie lub co gorsze uduszenie.
Poszukaj książek edukacyjnych, które sprawiają, że czytanie dostarcza również wrażeń dotykowych. W sklepach można nabyć książeczki, które oprócz tekstu i obrazków zawierają skrawki różnych materiałów, lusterka, chropowate i mieniące się wstawki.

niemowlę w 3 miesiącu 2 tygodniu życiaDotyk to również delikatne muśnięcie lub masaż, bliskość w trakcie noszenia na biodrze, lub pocałunek w nosek. Często właśnie takie czynniki powodują, że malec się uspokaja i rozluźnia. Może to nawet spowodować, że będzie bardziej zaangażowany i pomoże mu dłużej utrzymać koncentrację, a co za tym idzie, lepiej poznawać otaczający go świat.Masaż twojego dziecka możesz wykonać zawsze, jak tylko będziesz miała na to ochotę. Znajdź tylko ciepłe i przytulne pomieszczenie, płaską powierzchnię, aby położyć szkraba na np. koc położony na podłodze lub łóżku. Nalej trochę oliwki na dłonie i pocieraj je, aby je ogrzać. Delikatnie masuj całe ciało dziecka, mów do niego spokojnym głosem lub śpiewaj.
Zwróć uwagę na jego reakcję. Jeśli nie wydaje się być zadowolone, spróbuj dotykać delikatniej lub bardziej zdecydowanie. Wszystko, czego potrzebuje Twój maluszek to delikatny dotyk.


Mamusie dzieci 3 miesiąca, 2 tygodniaGaleria - dziecko 3-miesięcznerazem: 28 - aby obejrzeć wszystkie fotografie zarejestruj się lub zaloguj

Video Czat


zapraszamy do dyskusji na naszym VIDEO CZACIE

video czatO dziecku również...

Powrót do pracy po macierzyńskim Powrót do pracy po macierzyńskim
Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim to źródło dużego...


Mity dotyczące szczepień u dziecka Mity dotyczące szczepień u dziecka
Większość rodziców przed podjęciem decyzji o zaszczepieni...
Trzydniówka - objawy i przebieg Trzydniówka - objawy i przebieg
Trzydniówka, to ostra choroba zakaźna o małej zaraźliwośc...


Karty rozwoju, czyli w co bawić się z dzieckiem? Karty rozwoju, czyli w co bawić się z dzieckiem?
Login/Użytkownik
Hasło
Powtórz hasło

Imię
Adres e-mail
Kraj
Kod pocztowy
Miejscowość
Twoja data urodzenia
Imię swojej pociechy
Data urodzenia dziecka


Wpisz adres e-mail podany przy rejestracji:

Wpisz adres e-mail podany przy rejestracji:
 
Universal Media informuje, że serwis www.Mamusie.Net wykorzystuje pliki cookies zgodnie z Polityką Prywatności.

Jeśli nie chcesz, by tak infomacja nie pojawiała się więcej, kliknij [akceptuję Politykę Prywatności i pliki cookies].

Brak dostępu do wybranej części serwisu.

Login
Hasło
pamiętaj
Rejestracja w serwisie