Login/Użytkownik
Hasło
Powtórz hasło

Imię
Adres e-mail
Kraj
Kod pocztowy
Miejscowość
Twoja data urodzenia
Imię swojej pociechy
Data urodzenia dziecka


Wpisz adres e-mail podany przy rejestracji:

Wpisz adres e-mail podany przy rejestracji:
Warto wiedzieć
Galeria dzieci
Forum
Rozwój noworodka
Rozwój niemowlaka

Ostatnio na Forum

Napoje dla dzieci

Dzieci muszą pić więcej niż dorośli, dlatego konieczne jest podawanie im jak największej ilości płynów.  Jeśli chodzi o picie dla niemowląt, to najlepiej podawać im wodę mineralną. Z czasem można zacząć podawać dziecku soki owocowe. Soki dla dzieci są smaczne i zawierają duże ilości witamin.

Trzeba jednak uważać na ich skład, ponieważ żadne napoje dla dzieci nie mogą zawierać konserwantów ani sztucznych barwników. Alternatywą dla wody i zielonej herbaty mogą być herbatki dla dzieci, powstałe na bazie owoców.

Picie dla niemowląt

Mamy najmłodszych pociech często zadają sobie pytanie: co picia dla niemowlaka? Czy ilość płynów dostarczanych mu z mlekiem jest wystarczająca? Otóż, jak radzą pediatrzy, maluszek, który jest karmiony wyłącznie piersią, nie musi spożywać dodatkowej ilości płynów. Na początku karmienia mleko jest mniej zagęszczone i w pełni zabezpiecza potrzeby maluszka. Jeśli dziecko jest karmione sztucznie, należy mu podawać dodatkowe płyny.

Napoje dla dzieci


To, czy dziecko dostaje tyle picia, ile potrzebuje, można sprawdzić po wyglądzie kupki. Jeśli jest ona zbyt twarda, a swoją konsystencją nie przypomina pasty do zębów, to znaczy, że niemowlakowi brakuje płynów.  Wtedy należy podawać mu coś dodatkowego do picia. Ilość płynów powinna być równa ilości mleka, jakie podaje się niemowlęciu. Niemowlę może pić wodę przegotowaną lub wodę mineralną. Istnieją także specjalne wody mineralne dla niemowląt, które posiadają dodatkowe atesty.Soki owocowe dla dzieci

Soki dla dzieci muszą spełniać bardziej restrykcyjne normy niż soki przeznaczone dla dorosłych. Nie mogą one zawierać żadnych sztucznych barwników, konserwantów ani dodatków smakowych, a przede wszystkim cukru krystalicznego. Wraz ze wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej pojawiły się nowe normy dotyczące soków dla dzieci. Według ogólnych dyrektyw sok dla dzieci poniżej trzech lat nie może mieć więcej niż 15 g węglowodanów na 100 ml oraz nie mniej niż 25 mg witaminy C na 100 ml. Jej maksymalny poziom to 125 mg na 100 ml. Soki dla najmłodszych powinny być specjalnie oznaczone tak, by mama patrząc na etykietkę wiedziała, dla jakiego wieku są one przeznaczone. Dla dzieci najlepsze są soki jednoskładnikowe, które zawierają duże ilości witamin i minerałów, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i trawienia. Wraz z rozwojem dziecka można podawać mu soki owocowe o nowych smakach: cytrusowym, porzeczkowym, gruszkowym.

Czytaj również: Opieka nad noworodkiem

Herbatki dla dzieci

Niektórzy rodzice zastanawiają się, czy dzieci powinny pić czarną lub zieloną herbatę? Jeśli chodzi o czarną herbatę, to powinno się podawać dziecku w ogóle lub jak najmniej. Zawiera kofeinę i teinę, które działają pobudzająca. Podobnie jest z zieloną herbatą, gdyż zawiera teinę. Substancja ta negatywnie wpływa na rozwój dziecka, dlatego należy jej unikać. Jeśli zatem chcesz nieco zmodyfikować właściwości zielonej herbaty, bo twoje dziecko przepada za tym trunkiem, musisz zaparzać herbatę w odpowiedni sposób. Po zalaniu wodą koniecznie odczekaj co najmniej trzy minuty, bo wówczas garbniki z herbaty neutralizują działanie teiny. Dobrym rozwiązaniem może być również zalewanie zielonej herbaty drugi raz i podawanie jej swoim pociechom. Dzieci przepadają ponadto za herbatkami owocowymi, które mają słodki smak. Pamiętaj jednak, by przed kupnem takiego produktu zawsze czytać ulotkę. Owocowa herbata dla dzieci nie może zawierać żadnych sztucznych barwników ani syntetycznych aromatów. W upalne dni może sprawdzić się także napar z mięty, który działa orzeźwiająco.

Ewelina Stanios


O dziecku również...

Wyprawka dla niemowlaka Wyprawka dla niemowlaka
Pielęgnacja niemowlaka wymaga od młodych rodziców zakupu ...


Powrót do pracy po macierzyńskim Powrót do pracy po macierzyńskim
Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim to źródło dużego...
Opieka nad noworodkiem Opieka nad noworodkiem
Podstawową sprawą jest podnoszenie, noszenie i kładzenie ...


Dieta dziecka na wakacjach Dieta dziecka na wakacjach
Wyjeżdżając na wakacje z małym dzieckiem czy niemowlęciem...

Czytaj również:
 
Universal Media informuje, że serwis www.Mamusie.Net wykorzystuje pliki cookies zgodnie z Polityką Prywatności.

Jeśli nie chcesz, by tak infomacja nie pojawiała się więcej, kliknij [akceptuję Politykę Prywatności i pliki cookies].

Brak dostępu do wybranej części serwisu.

Login
Hasło
pamiętaj
Rejestracja w serwisie